Szkolenia REBRETHER

POSEIDON  SE7EN+

Najbardziej wydajny rebreather z poważną mocą obliczeniową.

W sercu SE7EN+ znajduje się jeden z najbardziej zaawansowanych kontrolerów rebreatherów, jakie kiedykolwiek stworzono. Dzięki elektronice Poseidon G7 wyczuwa każdy ruch, przewiduje przyszłość i oferuje informacje na długo przed wystąpieniem jakiejkolwiek krytycznej sytuacji. Testy bezpieczeństwa przed nurkowaniem i kalibracje czujników automatycznie zapewniają prawidłowe działanie wszystkich systemów przed każdym nurkowaniem. Wejdź do wody bez żadnych wątpliwości, że SE7EN+ na plecach jest dobry. Lekki, wygodny ustnik z opatentowanym przez firmę Poseidon zintegrowanym zaworem Bail-out (BOV). Zmiana z CC na OC za pomocą prostego przekręcenia, uruchamia automat ucieczkowy o wydajności Poseidona Xstream. Inteligentne baterie zasilają SE7EN+, przechowując do 20 godzin danych nurkowania, które można pobrać przez Bluetooth. Każdy kolor odblokowuje nowy poziom nurkowania, od nurkowań na 40 m z Green Rec 40 aż do ponad 100 metrowych nurkowań hypoxic trimix z Black Deep. Solid-state O2 Sensor. Półprzewodnikowy czujnik tlenu, nowa era w wykrywaniu tlenu. Opatentowany, najnowocześniejszy półprzewodnikowy czujnik tlenu firmy Poseidon jest skalibrowany fabrycznie i bezwzględny, zapewniając niezrównany okres eksploatacji, trwałość i stabilność kalibracji. Nadszedł czas, aby wyjść z ery analogowej, galwanicznej i przejść do ery cyfrowej, optycznej.

PODSTAWY

Rebreathery mogą wydawać się skomplikowane, ale podstawowa idea jest bardzo prosta, wykorzystuje się ponownie gaz, który normalnie byłby marnowany w postaci bąbelków. System rebreather zapewnia cyrkulację gazu oddechowego wokół nurka, umożliwiając mu „ponowne wdychanie” gazu, zamiast wydychać go bezpośrednio do wody. To sprawia, że ​​rebreathery są bardzo wydajne, a także ciche i wolne od pęcherzyków powietrza!

  • ZBLIŻ SIĘ DO ŻYCIA MORSKIEGO  Rebreathery nie wytwarzają bąbelków ani hałasu, dzięki czemu jesteś naturalną częścią podwodnego środowiska.
  • FOTOGRAFIA PODWODNA  Podwodne życie zbliży się do tego świetnego ujęcia bez rozpraszających bąbelków w kadrze czy zmian pływalności wpływających na celność.
  • NURKUJ KOMFORTOWO  Rebreathery oferują ciepłe wilgotne gazy pod ciśnieniem otoczenia, więc przypomina to oddychanie nad powierzchnią!
  • POZNAJ PODWONY ŚWIAT  Rebreathery wydajnie wykorzystują gaz, dzięki czemu możesz pozostać pod wodą przez kilka godzin, dzięki czemu możesz nie spieszyć się i cieszyć się małymi i dużymi rzeczami!

ZASADY

O2 CCR, SCR, PSCR, mCCR i eCCR to różne zasady działania rebreatherów. Po pierwsze, rebreathery dostępne są w obiegu półzamkniętym (SCR), gdzie powietrze jest regularnie wydalane w postaci pęcherzyków, lub w obiegu zamkniętym (CCR), w którym powietrze krąży w sposób ciągły. Poniżej wyjaśniamy różnicę pomiędzy tymi dwiema zasadami.

  • REBREATHER Z OBIEGEM PÓŁZAMKNIĘTYM:  Rebreathery półzamknięte wykorzystują tylko jedną butlę z gazem wzbogaconym powietrzem. Zwykle wtłacza gaz do pętli ze stałym przepływem. Rebreather półzamknięty, nie jest tak wydajny jak rebreather z obiegiem zamkniętym i będzie musiał usuwać gaz z układu co dwie minuty.
  • REBREATHER Z OBIEGIEM ZAMKNIĘTYM:  Rebreathery z obiegiem zamkniętym wykorzystują dwie butle z gazem: jeden zbiornik rozcieńczalnika (powietrze normalne, powietrze wzbogacone, trimiks) i jeden zbiornik tlenu. Tlen można wstrzykiwać ręcznie (mCCR) lub monitorować i regulować automatycznie za pomocą komputera (eCCR). Rebreathery z obiegiem zamkniętym są znacznie wydajniejsze i cichsze niż systemy półzamknięte.

REC CZY TEC ?

W przeciwieństwie do większości rebreatherów, które muszą wybrać jedno lub drugie, Poseidon SE7EN+ charakteryzuje się łatwością obsługi i zaawansowanymi systemami bezpieczeństwa niezbędnymi do nurkowania rekreacyjnego, a jednocześnie może poszczycić się wydajnością i możliwością konfiguracji w celu rozszerzenia na bezkompromisowe nurkowanie techniczne. Ulepszeń można dokonać w kilku etapach, dzięki czemu możesz wybrać tempo, w jakim uczysz się, jak zostać nurkiem technicznym. Tradycyjnie istnieją dwa typy rebreatherów; rekreacyjne i techniczne. Najnowsze przełomy technologiczne umożliwiły nurkowanie na rebreatherach nurkom na każdym poziomie doświadczenia.

  • REKREACYJNY:  Rebreathery rekreacyjne są przeznaczone dla nurków, którzy cenią sobie mniejsze skupienie na szczegółach technicznych i fizjologicznych, a większe na doświadczeniu. Są to zazwyczaj rebreathery elektroniczne, umożliwiające pełną automatyzację systemów bezpieczeństwa i składu gazu, dzięki czemu nurek rekreacyjny może cieszyć się dłuższymi i wygodniejszymi nurkowaniami niż w przypadku tradycyjnego zestawu nurkowego. Certyfikat do korzystania z rekreacyjnego rebreathera może uzyskać każdy, dzięki zmniejszonej liczbie zadań wymaganych do wykonania przez nurka.
  • TECHNICZNY:  Rebreathery techniczne wymagają specjalnego przeszkolenia w głębokiej wodzie i są odpowiednie dla bardziej zaawansowanych nurków na rebreatherach, którzy chcą przejść na wyższy poziom. Są to zazwyczaj ręczne rebreathery, które nadal monitorują ciśnienie w pętli częściowej, ale nurek musi ręcznie dodawać gazy. W miarę jak nurek zyskuje większą kontrolę nad zawartością gazu w pętli, przed nurkiem technicznym na rebreatherze otwierają się możliwości głębszego i dłuższego nurkowania, ale zwiększa to również ryzyko i wymaga znacznie większych umiejętności i uwagi, aby zachować bezpieczeństwo. Korzyści z nurkowania technicznego na rebreatherach są ogromne w porównaniu z nurkowaniem technicznym na zwykłym sprzęcie do nurkowania. Korzyści obejmują krótszy czas dekompresji, niższe koszty gazu i lepsze wrażenia z nurkowania.

KLUCZOWE ZALETY NURKOWANIA Z REBRETHEREM

Podczas gdy rebreather nie jest najlepszym wyborem dla każdego nurkowania i każdego nurka, jest to najlepszy wybór dla wielu nurków i wielu nurkowań. Rebreathery mają następujące kluczowe zalety w stosunku do tradycyjnego nurkowania / obiegu otwartego:
System rebreatherowy jest mniej hałaśliwy niż system z obiegiem otwartym, dzięki czemu interakcja z życiem morskim jest bardziej intensywna i bliska, ponieważ dzikie zwierzęta zbliżają się do Ciebie, a nie odpływają od Ciebie. Czas trwania nurkowania w systemie rebreatherowym jest na ogół znacznie dłuższy, co oznacza, że możesz albo pozostać na dnie dłużej podczas jednego nurkowania, albo wykonać kilka nurkowań powtórzeniowych bez konieczności ponownego napełniania butli. Powodem tego jest to, że nie zużyjesz gazu tak szybko, jak w normalnym systemie do nurkowania, ponieważ używasz go ponownie przez cały czas, dzięki czemu rebreather ma sprawność 96% w porównaniu do 4% sprawności obiegu otwartego. Twoje koszty gazu zostaną zmniejszone, szczególnie gdy zapuszczasz się na nurkowanie techniczne. Czas do dekompresji jest znacznie dłuższy w systemie rebreatherowym, ponieważ zapewnia on optymalną mieszankę gazów na każdej głębokości, minimalizując w ten sposób pobór azotu. Jeśli jesteś certyfikowanym nurkiem Nitrox, możesz porównać to do posiadania na plecach miksera Nitrox, który zapewnia najlepszą mieszankę na każdej głębokości.  System obiegu otwartego daje zimny i suchy gaz, ale na rebreatherze dostaniesz wilgotny i ciepły gaz, który jest znacznie wygodniejszy do oddychania podczas nurkowania. Nie ma potrzeby wykonywania głębokich oddechów, ponieważ pętla jest przedłużeniem Twoich płuc. Musisz tylko upewnić się, że stale oddychasz normalnymi oddechami. Twoja pływalność nie zostanie zmieniona przez sposób, w jaki oddychasz; zostanie zmieniony dopiero po dodaniu gazu do urządzenia wypornościowego.

JAK DZIAŁA TECHNOLOGIA POSEIDON SE7EN+

Wszystkie rebreathery o obiegu zamkniętym wykorzystują tlen, diluent (powietrze/trimix), pętlę oddechową, przeciw-płuca, oraz ustnik do dostarczania gazu oddechowego, scrubber do usuwania dwutlenku węgla z systemu i metodę uzupełniania zmetabolizowanego tlenu. To jest łatwa część gdzie inne rebreathery się zatrzymały, ale technologia Poseidon SE7EN+ naprawdę się zaczyna!
To co sprawia, że Poseidon SE7EN+ jest wyjątkowy to sposób w jaki zarządza gazem w pętli oddechowej. Czujniki tlenu wykrywają PPO2 w pętli oddechowej, a solenoidy automatycznie dodają tlen, gdy jest to wymagane, aby utrzymać odpowiednie PPO2 dla aktualnej głębokości nurka. Nurek na CCR nie potrzebuje regulować wartości PPO2 ani ręcznie utrzymywać wartości zadanej; SE7EN+ robi to wszystko za niego.

Poseidon SE7EN+ jest przykładem technologii w najlepszym wydaniu; podejmując złożony proces i czyniąc go pięknie prostym. Tak prostym, że nurek na SE7EN+ może po prostu cieszyć się nurkowaniem! Przez cały czas nurkowania technologia bezpieczeństwa firmy Poseidon monitoruje czujniki tlenu, aby upewnić się, że działają bez zarzutu. Poziom gazu w pętli i butlach jest monitorowany, aby upewnić się, że nurek na SE7EN+ ma wystarczającą ilość diluentu, aby dotrzeć na powierzchnię w mało prawdopodobnym sytuacji konieczności „bail-outu” na otwarty obieg. Trzystopniowy system alarmowy ma za zadanie ostrzegać nurka i jego partnera, jeśli coś nie idzie zgodnie z planem. Alarmy są dostarczane wizualnie, przez komputer na ręku i inteligentną baterię, dźwiękowo przez baterię i fizycznie, przez ustnik, który wykorzystuje technologię alarmu wibracyjnego DIVA firmy Juergensen Marine.

DLACZEGO NURKOWAĆ NA POSEIDONIE SE7EN+ ?

Od momentu, w którym po raz pierwszy ujrzycie Poseidona SE7EN+, będziecie wiedzieć, że świat nurkowania się zmienił. Stylowy, wytrzymały wygląd zdobi i chroni najpotężniejszy komputer nurkowy, jaki kiedykolwiek powstał. Zautomatyzowane testy bezpieczeństwa przed nurkowaniem i w trakcie nurkowania sprawiają, że nurkowanie z rebreatherem jest łatwiejsze i bezpieczniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Wszechstronna technologia sprawia, że SE7EN+ jest odpowiedni dla początkujących nurków, zaawansowanych nurków technicznych i wszystkich pomiędzy. Poseidon SE7EN+ jest jedynym rebreatherem jakiego kiedykolwiek będziecie potrzebować!

JAK ZOSTAĆ NURKIEM REBREATHEROWYM ?

Jeśli szukasz przygody, to dobrze trafiłeś! Bycie nurkiem na rebreatherach jest zabawne, ekscytujące i satysfakcjonujące. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym nurkiem, czy nigdy wcześniej nie nurkowałeś, możesz zostać nurkiem na rebreather i otworzyć podwodny świat niekończącej się przygody!

Jeśli nigdy wcześniej nie nurkowałeś na rebreatherach, musisz się tego nauczyć, biorąc udział w kursie szkoleniowym na rebreatherach, niezależnie od Twojego doświadczenia nurkowego. Możesz także wykonać nurkowanie próbne, jeśli przed zapisaniem się na kurs szkoleniowy chcesz sprawdzić, czy rebreathery są dla Ciebie odpowiednie. Po pomyślnym ukończeniu kursu będziesz mógł nurkować w tych samych warunkach i na takich samych głębokościach jak kurs, bez nadzoru instruktora nurkowania.

Oferujemy kursy, które nauczą Cię, jak stać się biegłym, bezpiecznym i szczęśliwym nurkiem Poseidon Rebreather Diver. Kursy dzielimy na trzy sekcje; teoria, praktyka i nurkowanie.


POSEIDON SE7EN  jedna maszyna dla wszystkich !

Dowiedz się więcej kliknij TUTAJ